
Gomera saar on põhjusmõteliselt üks mägi, keskelt kõrge ja servast madalam. Lisaks on see keskmine kõrgem osa veel vihmametsaga kaetud ning kus vihmametsa, seal ka tavaliselt vihma. Meie sealoleku ajal tugevat vihma ei tulnud, kuid udutas piisavalt. Ja tuul, see oli pidevaks saatjaks nii madalal kui kõrgel. Ainult metsas, autos ja toas oli selle eest pääsu.
Sinnasõit oli üks meeldejäävamaid meresõite üldse ning põhjuseks tohutu tuul, mis saare tagant välja sõites tõusis. Lainet nagu õieti polnudki, aga praam kõikus ning tuul puhus. Tõenäoliselt oleks päris ülemisel tekil (kuhu meid ei lastud) õhku hüpates ja hõlmad laiali ajades laevalt lihtsalt minema lennanud.
Minema ei lennanud ja põhja ei läinud, seega tuli peale maabumist endale midagi huvitavat teha otsida. Väike tiir San Sebastianis kinnitas arvamust, et linnaturism pole väga meie jaoks. Kui siis väike kohvi-õlu-kook.
Mitmete pildistamispeatustega sõitsime vaikselt põhja poole, kus mingid rannad pidid olema. Juhtus aga nii, et igal pool vahutas vesi ning rannik on siinmail kaljune. Kuulasime, kuidas laine kõigepealt mürinaga rannale paiskus ja siis tagasi tõmbudes rannakivisid kolistas. Pikniku kõrvalt vaikselt laineid jälgides ning vete möllu uurides sai siiski uikarid jalga aetud ning jõudu katsuma mindud. Vasakult karide tagusest servast, kus murduvad lained väiksemad ootasime õiget hetke ning siis summdi. Murrust saime kiirelt läbi ja siis oli juba mõnus lasta ennast kõrgetel lainetel kiigutada. Pidi ainult vaatama, et mõni suurem ootamatult ei tabaks ning liiga kaljude lähedale ei triiviks.

Üle mägede sõites põikasime korraks sisse Rahvuspargi külastuskeskkusse (ilm oli üleval külm niiske ja tuuline), aga väga kaua seal ei tahtnud olla. Teispool saart ootas meid kuulu järgi soe ja ilus rand ning öömaja Valle Gran Rey asulas. Soojem seal oli, rand oli kah ja isegi ilusaks võib seda mõnel juhul pidada. Öömaja aga polnud üldse see, mis Booking.com piltidel paistis. Õiget retseptsionisti polnud, mingi vanamees oli, aga tema polnud elu sees midagi muud peale teneriifide keele mõiganud. Kuidagi saime siiski tingimuste kohta suht kallid toad kätte.
Õhtusöök jagunes mitmeks ning lisaks saime esimese maitse sellest, kuidas siinmail jalgpallile kaasa elatakse. Ütleme, et jalgpall on siin tähtis ja ühendav...
Öö oli rahutu. Akendeta toas oli küll mõnusalt pime, kuid sealsamas läbikostva ukse taga puhus tuul kriipivaid lehti mööda kõnniteed. Lisaks karjusid teispool kõnniteed olevas banaanisalus öö otsa mingid tiivulised. Ütleks nende kohta tuvid, aga see oleks ilmselt tuvide suhtes ülekohtune. Seega polnud mul hommikul üldsegi raske üles ärgata (sest ma olin juba üleval) ja end üheks mõnusaks hommikujooksuks valmis sättida.



Minu ettekujutus vihmametsast oli midagi mis sisaldas ulmeliselt jämedaid puid ja rippuvaid samblaid. Aegajalt ka mõni uss ja müstiline elukas põõsast piilumas. Tegelikkuses olid puud suht peenikesed ning okstelt rippus alla hoopis roniroos või mingi muu taoline okkaline väät. Sammalt oli nii puudel kui maas, kuid olen Eestiski samblasemaid kohti näinud. Udu muidugi oli parasjagu ja see kuidas taimed õhust vett ammutavad oli silmaga näha. Nagu ikka eksib silm alatihti nendesse kohtadesse, kuhu rada ei vii ning kuigi valgus paistis üldjuhul läbi, oli alusmets kaunis tihe ja okkaline ning väga otse poleks olnud mõstlik minna. Ütleme nii, et okasroosike oleks ennast siin üpris koduselt tundnud.

10,5 km pikkune rada sai ühele poole suts üle 3,5 tunniga ning tõusumeetreid hommikusele tretile veel 630 lisaks. Kiired hüvastijätud metsa, udu ja üldse kogu saarega ning juba mõne tunni pärast hingasime jälle niisket mereõhku. Poolteist päeva Gomeral on ilmselgelt liiga vähe ning selle ajaga saab vaid väga ähmase ettekujutuse, mida selle saare loodus endas peidab.