Aga sest polnud midagi, sest järgnev tund möödus lõbusalt autodele parkimiskohtade sisserookimisega. Soojendus oli seega tehtud ja võis ronimistehnilisema poole peale asuda.
Niisiis järgnev tund kulus sellele, et sumpasime läbi lume karjääri serva poole ning otsisime ülemisele jaamale kohta. Ettenägelikult olin kaasa võtnud igale ronijale "tarviliku" julgestusvahendi ehk aialipi, milles keskel 12mm suurune auk. Sealt siis köiejupp läbi, sõlmed otsa, asi ise lumme ja oligi baas olemas. Igaks petteks siis sai üks kivinukk kah lume alt üles otsitud ja tagavaraks köie otsa aheldatud. Mina kui initsiaator pidin loomulikult asja testima ja näitama, et selline julgestus ikka töötab kah. Õnneks töötas. Etteruttavalt võib öelda, et pidas ilusti lõpuni ja mingisugust liikumist pärast uurides näha küll polnud. Seega diagnoos: kasutatav tehnika. Nüüd tuleb ainult leida, kui pisikese asjaga julgeb sellsit julgestust teha, sest ega ju aialippi alati ei viitsi kaasas tassida.
Ja nüüd lõpuks saigi ronimisega pihta hakata.

Igaljuhul sai selgeks, et tuleb kas käed tugevamaks saada või kohalikku tuimestust(kirkajulgestust) kasutada.
Viimane ülesronimine oli jällegi vaevaline, mis annab märku piisavast koormusest või siis nõrgast vormist. Ja et vormi parandada tegin õhtul veel paar tundi laelaudade lakke kruvimist otsa. Seda trenni saab veel kaua teha, kuna 2/3 teise korruse lagesid veel katmata.
1 kommentaar:
Julgestuse tegemisest. Pildil nähtavale purikale, millel Viljar lahti kukkus ja Sims on näha ronimas tegime ülevalt julgestuse nii. Sellist ilusat hööveldatud lauda polnud. Karjääri servast umbes 15-20 meetri kaugusel on umbes 2,5 meetrine pinnasekuhil. Pinnasekuhila tagant kaevasime lume alt välja ühe paekivi, mille alt õnnestus köis läbi toppida ja surmakaga kinni. Kivi oli lapiti maase külmunud, või õigemini ühte otsa polnud näha. Sinna paar lahtist paelahmakat peal ja lume alla. Esimesest punktist umbes 2 meetri kaugusele panime teise, sama köie otsa. Vägeva lahtise paekivi lahmaka ümber, oma 35 kilo kindlasti, seasõraga ja matsime selle ka lume ja lahtiste peakivide alla. Lisaks tekkis tugev hõõrdumine pinnasekuhilast ja kärjääri servast. Hiljem lahtikaevamisel oli näha, et üksi jõud polnud isegi lund natuke liikvele saanud. Ainus paha asi oli, et kogu süsteem oli ühe köie peal, ehk kui köis annab järgi näiteks karjääri servast vastu kivi hõõrdudes, pole taga kahepunkti otsast kasu.
Postita kommentaar