Söök, jook, riidesse, vajalikud asjad kaasa ja sutsti olime umbes kell 07:00 mäe all parklas valmis üles astumiseks.
Selleks hetkeks oli ilm küll kergelt udune/pilves, aga ilus.
Tuul muidugi tuhises nagu jaksas, aga me ei lasknud end sellest häirida.

Tee oli tuttav ja lumi oli lausa nii kõva, et kandis kenasti ka meie tiimi raskemaidki liikmeid.
Ilm oli enamvähem soosiv kuni üles jõudmiseni. Ja isegi laskumist sai alustada suhteliselt normaalsetes tingimustes, kuid poole mäe pealt keeras asi täiesti lumetormiks ära, niiet nähtavus kadus ja tuul tahtis riided seljast puhuda.
Kolm tiimi liiget olid mäkke ka laskumisvahendid(suusad, laua) tassinud. Üks suuskaja loobus kohe alguses laskumisüritusest, teine suuskaja alguses küll proovis, aga siis pani uuesti kassid alla ja vantsis kurvalt omal jalal mäest alla. Laudaja oli aga hoolimata nähtavuse puudumisest ja mitte eriti headest lumetingimustest vapper ja tuli sealt mäest plaanipäraselt alla.
Eelmisel aastal sai sealt mäest hästi pikka liugu tehtud (nii 500 vertikaalset meetrit). Sel aastal aga oli mäekülg nii jääs, et tagumikul oli konaruste peal nats valus ja hoog läks väga kiirelt väga suureks, seega piirdusime ehk pooles mahus liu laskmisega.
Küll aga sai erinevalt eelmisest aastast korralikult tehtud nõlval kirkaga hoo pidurdamise harjutusi. Lased ennast libisema ja kui hoog liiga suureks kisub, siis väänad aga end keharaskusega kirkale peale ja tõmbad teravikuga jäisesse lumme pikad pidurdusjäljed. Peale nii põhjalikku harjutamist ei ole küll karta, et kuskil võiks pidama saamisega probleeme tekkida. Liigutus on suhtkoht käpas.

Autost autoni oli 6:45, aga sinna sisse mahtus ka nati ootamist ja passimist.

Pildil ronib keegi tundmatu sama rada.

Õhtuks oli kogu sellest siblimisest toss nii väljas, et kugistasime nati sööki ja kohe kotile. Jälle üks 17 tunnine tegus päev seljataga.
3 kommentaari:
te lasite PEPULI alla? Kas selle tehnika jaoks mingi oma termin ka olemas on?:)
Onikka.
Püksitagumiku-kulutamise-tehnika.
Või kui bahillid ei hoia korralikult püksisäärt kinni (nagu minul), siis lumi-sääres-tehnika.
Või kui jopel pole funktsioneerivat lumepõlle, siis lumi-kaenla-all-tehnika.
Ja kui juhtumisi suure hoo pealt kass peaks lumme/jäässe kinni jääma, siis suud-silmad-lund-täis-upperpalli-tehnika
mulle üritas isa õpetada, kuidas püsti mäest alla lasta. Suhteliselt kaval:) Kui suvel Tervamägedes üks päev ka lume peale saime, siis ta üksinda libistas ennast sujuvalt järsust nõlvast alla, samas kui kõigil teistel alla kõmpimiseks rohkem aega kulus. Ja püksid nii ei kulu. Vist.
Postita kommentaar